csalók

Magyarországon egyre többen igyekeznek pénzhez jutni, valódi befektetett munka nélkül, mások hiszékenységét, tájékozatlanságát, elkeseredettségét kihasználva. Eddig még nem találtunk olyan szervezetet, akihez fordulni lehetne, ha ilyen esetet leleplezünk. Így egyetlen fegyverünk lehet, a nyilvánosság. Minél több emberhez jusson el, minél több történet!

2011. november 10., csütörtök

Újabb leleményes lehúzások, családtagnak álcázva

Újfajta csalási mód terjedt el az utóbbi időben, melynek főleg idős, hiszékeny embereket esnek áldozatául.
A rendőrség tájékoztatása szerint egy balatonfüredi asszonyt szeptember 23-án, a déli órákban egy ismeretlen férfi hívott fel telefonon, aki a fiának mondta magát. A férfi azonnal a lényegre térve 500 ezer forint készpénzt kért tőle. Elmondta továbbá, hogy a pénzért nem személyesen megy majd el, hanem egy barátja fog ez ügyben hamarosan jelentkezni. 

A sértett az utasításokat vakon követve, nem sokkal később, lakása előtt a kapuban át is adta az idegennek az előre megbeszélt összeget. Csak másnap tudatosult benne, hogy becsapták, és ment el a városi rendőrkapitányságra feljelentést tenni.
Pénzcentrum vélemény
Sokan most azt gondolhatják, velük biztosan nem történik meg ilyesmi. A csalók azonban újabb és újabb trükköket eszelnek ki, hogy elvegyék pénzünket.

Ha valamely rokonunk hív fel, hogy bajban van, sürgősen pénzre van szüksége, sokszor nem is gondolkozunk, azonnal odaadjuk a kért összeget. Érdemes azonban résen lenni, és a legnagyobb pánikhelyzetben -vagy olyan szituációban, ami annak tűnik- is le tudjuk ellenőrizni a hívó felet. Akár úgy, hogy egy-két ellenőrző kérdéssel meggyőződünk a telefonáló személyéről, vagy úgy, hogy pár perccel később visszahívjuk személyesen azt, aki (állítólag) tőlünk pénzt kért. Ha pedig ismeretlen érkezik hozzánk a pénzért, írjuk fel rendszámát, vagy a lehető legalaposabban jegyezzük meg arcát, ruházatát, külső ismertetőjegyeit. 
forrás: penzcentrum.hu

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése